3 tipy na výlet s kočárkem od maminek na maxiMUM

3 tipi na výlet s kočárkem

 

Máte malé miminko a bez kočárku ještě nějakou dobu nikam nevyrazíte? Kočárek je bohužel určitým omezením pro možnost procházek a výletů.

 

Existují ale i výlety, které můžete bez starosti absolvovat s rodinou i s kočárkem.

Máme tu pro vás zajímavé tipy, kam s kočárkem můžete vyrazit. 

 

  • Mumlavský vodopád 

 

je snadno přístupným místem, které se nachází poblíž rekreačního střediska Harrachov, na řece Mumlava. Vodopád, který je cílem cesty, je dobře přístupný pěšky s kočárkem i na kole po asfaltové cestě, která vede podél říčky. Dostanete se k němu od harrachovského autobusového nádraží po modré značce kolem lesnické expozice Šindelka, pouze motorovým vozidlům je vjezd zakázán.  Co vás na konci cesty čeká? Téměř 10 m vysoký a 10 m široký vodopád, který se za hukotu řítí směrem dolů na zajímavé žulové prohlubně, které získaly název Obří hrnce nebo také Čertova oka. Můžete občerstvit v Mumlavské boudě, která je od vodopádů jen co by kamenem dohodil.

Na místo se můžete vrátit i v zimním období a obdivovat kouzlo zmrzlé vody :D.

 

http://www.harrachov.cz/turistika-trasy-v1.asp

 

czech-republic-2849557_960_720

 

 

  • Schwarzenberský plavební kanál

 

Před více než dvěma sty lety protnula tehdejší pralesy jižní části Šumavy modrá stužka plavebního kanálu, tehdy nesoucího název Krumlovsko – vídeňský a dnes funguje jako naučná stezka.

Naučná stezka začíná na parkovišti v Jeleních Vrších u dolního portálu tunelu kanálu a končí po 9 kilometrech v Raškově pod Novou Pecí. Stezka je vhodná pro všechny cyklisty, pěší turisty, vzhledem k rovnému, nenáročnému povrchu je přístupná i pro kočárky a vozíčkáře.

 

Doporučujeme naplánovat návštěvu trasy v čase termínu ukázkového plavení na kanálu, pak zažijete dotek minulosti na vlastní kůži.

Na cestu si sebou zabalte svačinku a pití.

http://www.npsumava.cz/cz/1129/998/clanek/ns-schwarzenbersky-plavebni-kanal/

 

Schwarzenberský_plavební_kanál_-_panoramio

 

 

 

  • Stezka v oblacích, Dolní Morava

 

Stezka v oblacích se nachází poblíž chaty Slaměnka v Dolní Moravě. Je vysoká 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostaneme po dřevěné cestě i s kočárky.

Zažijete zde nejen nádherný výlet, ale i pobavení. Dozvíte se zajímavosti a historii zdejší přírody. V okolí Stezky v oblacích objevíte několik míst, kde si můžete odpočinout a užívat si luxusní výhledy na okolní hory. Posilnit se můžete v panoramatické restauraci Skalka s venkovní terasou s nádhernými výhledy do okolí.

Zastavit se můžete také u horské chaty s názvem Slaměnka, u které naleznete dětské hřiště s prolézačkami.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce.

Pro krásnou procházku s kočárkem doporučujeme zvolit Pohádkovou trasu o délce 3,9 km. Časová náročnost této trasy je zhruba 2 hodiny.

 

https://www.dolnimorava.cz/kudy-na-stezku

 

14192706_1388411264507636_1385095600647036761_n

 

 

Tak a teď už vzhůru za dobrodružstvím! A jak si "vytunit" kočárek na takovéto cesty? Dozvíte se ZDE .

Krásné zážitky Vám přejí maminky na maxiMUM.

 

 

Martina Malátová 

maminka na maxiMUM

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.