5 vlastností paměťové (viskoelastické)pěny, které oceníte

 3 tipi na výlet s kočárkem (1)

 

Díky svým jedinečným vlastnostem je paměťová pěna velice oblíbená při výrobě matrací a polštářů. My jsme si ji oblíbili pro výrobu našich podložek do kočárků právě pro její skvělé vlastnosti, kterým málokterý materiál může konkurovat.

 

 

Otevřená, vzdušná struktura umožňuje odpařování vlhkosti a regulaci tepla.

Citlivost na teplotu je jednou z největších výhod paměťové pěny. Paměťová pěna absorbuje tělesnou teplotu a udržuje si ji, dokud na ní dítě leží. Jakmile dítě vstane, podložka změní teplotu - přizpůsobí se teplotě okolí. Pokud je okolní teplota nízká, pak pěna ztuhne. Pokud je okolní teplota vysoká, pak zůstává pěna měkká až vláčná. V zimě oceníte "hřejivost" podložky, zatímco v létě zajišťuje buněčná struktura paměťové pěny vynikající ventilaci a děti se tak na podložce výrazně méně potí.

 

 

Odolná, pružná struktura umožňuje dlouhodobé užívání bez ztráty kvality.

Díky své struktuře je paměťová pěna pružná, ohebná, ale také velmi odolná vůči tahu i tlaku. Tím je zaručena dlouhá životnost materiálu bez ztráty kvality. Již 6 let šijeme a aktivně používáme s dětmi naše výrobky a jako "zasloužilé" maminky můžeme potvrdit při dodržování doporučených postupů péče o výrobky dlouhotrvající neměnnost paměťové pěny v našich podložkách.

 

 

 

 

Odolná vůči prachovým roztočům a bakteriím.

 

Paměťová pěna neposkytuje vhodné prostředí pro život prachových roztočů a bakterií. Tuto vlastnost ocení především alergici. Viscoelastická pěna je moderní materiál, který zaručuje vysoký hygienický standard a zdravotní nezávadnost.

 

 

 

Nevytváří tlak při cestování a jízdě v náročném terénu i ve městě.

 

Většina dětí stráví v kočárku od narození do 3 let věku nemalou část svého života. Denně to může být i několik hodin. Ať už v sedě při jízdě městem, na procházkách v přírodě, nákupech s maminkou, ale i v leže při spánku a odpočinku. Komfort a měkkost je jedním z nejdůležitějších benefitů, které dětem paměťová pěna poskytuje.

 

 

 

Je velice lehká, snadno se s ní manipuluje a  dobře se  udržuje.

 

Viscoelastická pěna je porézní materiál, který je velmi lehký, což je velmi praktické. Díky této struktuře je podložka velmi měkká a tvárná a snadno se prostorově přizpůsobí v kočárcích, kolíbkách i autosedačkách různých tvarů i rozměrů. Její velké plus je snadná údržba! Není problém ji prát v ruce, ale i v pračce, jen je třeba snížit otáčky při ždímání na max 800/hodinu. Možnost pěnu snadno vyprat a udržovat ji tak stále čistou, činí z výrobků z ní jedny z nejoblíbenějších u většiny maminek.

 

 

   Veronika Bednářová a Martina Malátová

maminky na maxiMUM

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.