Objednávky vyřizuji a odesílám 1x týdně. Děkuji za pochopení

Jaký typ - velikost podložky MaxiMum vybrat?

Uvažujete o nákupu naší podložky do kočárku?

Pak Vás jistě napadá, jaký typ - velikost podložky pořídit. Je to vcelku jednoduché, podložky jsou hodně přizpůsobivé, protože pěna je velmi měkká. Tvarově podložky sedí do většiny typů kočárků na našem trhu a velikostně většině nejvíce vyhovuje verze STANDARD. Abychom vyšli vstříc poptávce maminek, které mají delší kočárky, šijeme i verzi MAXI.

 

Jaký je rozdíl mezi verzí STANDARD a MAXI a co mají společné?

Oba typy podložek jsou vyplněné 2 cm vysokou paměťovou pěnou, kterou si necháváme na zakázku od výrobce pěny dodávat ve tvaru již hotových výřezů našich podložek. Další společné rozměry jsou: max. šířka zad 37 cm, délka sedu 28 cm, max. šířka sedu 35 cm 

Verze se liší v délce opěrky zad a v celkové délce podložky: 

STANDARD: celková délka 73 cm, délka opěrky zad 45 cm 

MAXI: celková délka 83 cm, délka opěrky zad 55 cm

 

Jak vybrat který typ podložky potřebujete do Vašeho kočárku?

Naše podložky je vhodné pořídit už do hlubokého kočárku, kam pasují obě velikosti. U verze MAXI budete muset v nožičkách pravděpodobně podložku trošku založit, což ale nebrání její funkci a ani to nijak neomezuje miminko. Nejvíce maminek ale pořizuje podložku především do sporťáku nebo do golfek a tady už při jejím výběru musíme měřit. Nejdůležitějším rozměrem pro výběr vhodné velikosti podložky je délka zádové opěrky sporťáku / golfek. Tento rozměr většinou nenajdete na internetu v popisu u kočárku, ale musíte pomocí metru opravdu změřit délku od zlomu sedáku po jeho horní okraj. Rozměry jsou u různých značek kočárku různé.

Z naší zkušenosti je vhodné, aby podložka sedák nepřesahovala o více než 3 cm a naopak, aby na něj nebyla příliš krátká. U některých typů kočárků je to kompromis :-) tak, aby sedící dítě bylo pod tělem a hlavičkou co největší plochou na podložce.

Podložky šijeme tak, aby sedící dítě mělo podložku pod tělem, zadečkem a stehny a nožičky byly mimo podložku. Je to proto, že tyto děti již většinou chodí nebo s chůzí začínají a na nohou mají botičky, o které by se podložka hodně špinila.

Zpět do obchodu